UWAGA !!!

Od dnia 20.10.2020 r. strona BIP nie jest aktualizowana.

Biuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Końskich znajduje się pod adresem:

https://samorzad.gov.pl/powiat-konecki

Menu

"My samodzielni"

15.04.2011 r.

 

Ruszyła kolejna edycja projektu systemowego „My samodzielni”

Dnia 8 lutego 2011 r. został podpisany Aneks do umowy ramowej pomiędzy Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego w Kielcach, a Powiatem Koneckim/Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, na realizację projektu systemowego współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „My samodzielni”.

Tegoroczny projekt skierowany jest do 3 grup odbiorców:

  • wychowanków rodzin zastępczych w wieku od 15-18 lat,
  • usamodzielnianych wychowanków rodzin zastępczych, placówek opiekuńczo - wychowawczych w wieku od 18-25 lat,
  • osób niepełnosprawnych w wieku aktywności zawodowej, zamieszkujących teren Powiatu Koneckiego.
Głównym celem projektu jest zwiększenie do końca 2011 r. potencjału społeczno - zawodowego wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo - wychowawczych zagrożonych wykluczeniem społecznym, pochodzących z terenu powiatu koneckiego oraz wsparcie integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych z terenu powiatu przy zastosowaniu form aktywnej integracji tj. doradztwo, poradnictwo, warsztaty, kursy, szkolenia, obozy, turnus rehabilitacyjny, zajęcia rehabilitacyjno – relaksacyjne itd. Osobom tym ułatwiony zostanie dostęp do rynku pracy poprzez likwidację barier psychologicznych i społecznych, dzięki czemu wyposażeni w wiedzę o sobie, o swoich predyspozycjach i umiejętnościach, będą świadomie zmotywowani do przystosowania się do zmieniających się warunków rynkowych.

W dniach od 1 do 31 marca 2011 roku w Biurze Projektu przy ul. Partyzantów 1 w Końskich,  odbywała się rekrutacja Uczestników Projektu.

Do projektu zakwalifikowało się łącznie 210 osób, w tym: 144 osoby niepełnosprawne w wieku aktywności zawodowej, 40 usamodzielnianych wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo- wychowawczych w wieku 18 - 25 lat oraz 26 wychowanków rodzin zastępczych w wieku 15-18 lat. W wyniku rekrutacji utworzono również listę rezerwową.

W ramach Projektu w roku 2011 oferowane są następujące formy wsparcia:

  • kursy/szkolenia wg. indywidualnych potrzeb zakończone certyfikatem oraz zajęcia wyrównujące zajęcia zaległości edukacyjne,

  • 5 - dniowy Obóz Aktywnej Integracji połączony z warsztatami rozwoju własnego oraz zdobyciem certyfikatu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,

  • 10-dniowy motywacyjno – wzmacniający obóz aktywnej integracji połączony z kursem udzielania pierwszej pomocy,

  • warsztaty kreowania własnego wizerunku połączone z warsztatami aktywnego poruszania się po rynku pracy,

  • indywidualne doradztwo zawodowe,

  • finansowanie zajęć rehabilitacyjno – relaksacyjnych,

  • 14-dniowy turnus rehabilitacyjny połączony z kursem tańca.                           

    Dodatkowo Uczestnicy Projektu będą mieli możliwość skorzystania z  szeregu działań o charakterze środowiskowym, takich jak:

  • nowo otwarta czytelnia czasopism w Klubie UP przy ul Partyzantów 1 czynna od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biura (900  - 1800 ). Uczestnicy Projektu będą mieli do dyspozycji czasopisma o tematyce edukacyjnej, kulturalnej, zdrowotnej, społecznej oraz ekonomicznej. Czytelnia jest także wyposażona w komputer z dostępem do Internetu,

  • poradnictwo psychologiczne, pedagogiczne, prawne. Dyżury każdego ze specjalistów odbywają się raz w tygodniu w Biurze Projektu przy ul. Partyzantów 1 (pobierz grafik dyżurów),

  • spotkania rekreacyjno – sportowe (pikniki), imprezy kulturalno -  integracyjne oraz terapeutyczne zajęcia teatralne (arteterapia).

 



Autor:  Anna Kołba-Piekarska Osoba publikująca: Anna Kołba-Piekarska
Data utworzenia:  15 kwiecień 2011 11:28 Data publikacji:  15 kwiecień 2011 14:20
Data ostatniej modyfikacji:  15 kwiecień 2011 14:20 Wersja:  1.1

"My samodzielni"

O G Ł O S Z E N I E

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich

ogłasza nabór osób niepełnosprawnych

do IV edycji projektu współfinansowanego przez Unię Europejską

ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

pn. „My samodzielni”.

 

W ramach projektu planujemy zorganizować między innymi:

 

·          turnusy rehabilitacyjne

·          zajęcia rehabilitacyjno – relaksacyjne

·          indywidualne zajęcia rehabilitacyjne

·          doradztwo zawodowe

·          warsztaty, szkolenia/kursy

·          poradnictwo prawne, pedagogiczne i psychologiczne

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny

 


Kandydaci powinni spełniać łącznie następujące wymogi:

 

·          zamieszkiwać na terenie powiatu koneckiego,

·          posiadać aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności,

·          być w wieku aktywności zawodowej.

Szczegółowe informacje i zapisy osób zainteresowanych:

PCPR Końskie ul. Staszica 2

pokój  nr 3 i 9; tel. 41 372 84 06

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 17 marca 2011 roku.


Autor:  Anna Kołba-Piekarska Osoba publikująca: Anna Kołba-Piekarska
Data utworzenia:  24 luty 2011 14:04 Data publikacji:  24 luty 2011 14:05
Data ostatniej modyfikacji:  24 luty 2011 14:04 Wersja:  1.0

"My samodzielni"

07.06.2011 r.

 

Warsztaty kreowania własnego wizerunku dla Uczestników Projektu

„My samodzielni”

 

W dniach 16 – 31 maja 2011 r. w ramach projektu systemowego realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, odbyły się warsztaty kreowania własnego wizerunku skierowane do trzech grup docelowych projektu.

Dwudniowe cykle szkoleniowe dla każdej z grup, odbywały się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Curie Skłodowskiej w Końskich. Zajęcia prowadzone były w formie wykładów i ćwiczeń. Szkolenie poprowadzili specjaliści z zakresu doradztwa zawodowego. Uczestnicy podczas każdego dnia zajęć mieli zapewniony gorący posiłek oraz serwis kawowy.

Szkolenie obejmowało tematykę dotyczącą kreowania swego profesjonalnego wizerunku. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się jak należy zachowywać się podczas oficjalnych spotkań, jak ubierać się stosownie do okazji, jak zachować się w obliczu codziennych oraz niecodziennych sytuacji w pracy, jak zapraszać innych i przyjmować zaproszenia, jak rozwijać swoją profesjonalną komunikację, jak wyznaczać i osiągać swoje cele oraz jak wywrzeć dobre wrażenie na innych. Wszystkie osoby biorące udział w szkoleniu otrzymały bezpłatne materiały szkoleniowe, w tym książki dotyczące tematyki zajęć będące uzupełnieniem treści warsztatów.

Na zakończenie Uczestnicy Projektu otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia.


Autor:  Anna Kołba-Piekarska Osoba publikująca: Anna Kołba-Piekarska
Data utworzenia:  7 czerwiec 2011 12:10 Data publikacji:  7 czerwiec 2011 12:11
Data ostatniej modyfikacji:  7 czerwiec 2011 12:10 Wersja:  1.0

"My samodzielni"

Terapeutyczne zajęcia teatralne (arteterapia) dla Uczestników Projektu

„My samodzielni”

 

W ramach projektu systemowego „My samodzielni” rozpoczęły się terapeutyczne zajęcia teatralne, których realizatorem jest Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich. Działanie ma charakter środowiskowy
i obejmuje cykl 30 spotkań. W dniu 15 lipca 2011 r. odbyło się spotkanie organizacyjne, podczas którego przedstawieni zostali trenerzy oraz podano szczegółowy harmonogram zajęć. Zainteresowani zostali podzieleni na 4 grupy. Do grudnia br., każda z grup pod okiem specjalistów, będzie miała możliwość doskonalić swoje zdolności aktorskie. Warsztaty pomogą rozwinąć umiejętność pracy w grupie poprzez wrażliwą obserwację. Arteterapia niesie także wiele innych korzyści, takich jak:  wzrost własnej kreatywności, rozwój umiejętności komunikowania się, obniżenie napięcia nerwowego, wyciszenie i podwyższenie samooceny. Spotkania są dobrą okazją do wzajemnej integracji Uczestników Projektu oraz ciekawą alternatywą spędzania wolnego czasu.

Na zakończenie cyklu spotkań, uczestnicy warsztatów będą mogli zaprezentować zdobytą wiedzę i umiejętności w przygotowanym przez siebie przedstawieniu.


Autor:  Anna Kołba-Piekarska Osoba publikująca: Anna Kołba-Piekarska
Data utworzenia:  28 lipiec 2011 11:40 Data publikacji:  28 lipiec 2011 11:40
Data ostatniej modyfikacji:  28 lipiec 2011 11:40 Wersja:  1.0

"My samodzielni"

OBOZY AKTYWNEJ INTEGRACJI

 

W dniach 18.07 - 22.07.2011 r. i 23.07 – 01.08.2011 r., wychowankowie rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo – wychowawczych w wieku 15 – 18 lat oraz usamodzielniani wychowankowie rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo – wychowawczych w wieku 18 - 25 lat  -  Uczestnicy projektu systemowego „My samodzielni”, realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, wzięli udział w Obozach Aktywnej Integracji.

Obozy odbywały się w Ośrodku Rehabilitacyjno – Wypoczynkowym „ZORZA” w nadmorskiej miejscowości Dziwnówek.

Uczestnicy Obozów oprócz aktywnego wypoczynku odbyli kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zakończony zdobyciem certyfikatu oraz brali udział w warsztatach motywacyjno – wzmacniających, na których to uczyli się akceptacji samych siebie, pozbywania się kompleksów, zwiększenia poczucia własnej wartości a także rozwijania zachowań asertywnych.

Podczas wyjazdów młodzież miała okazję skorzystać z szeregu atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Korzystając ze słonecznej aury, po porannej gimnastyce i śniadaniu, uczestnicy wyjazdu zażywali kąpieli w morzu, organizowano dla nich turnieje w piłkę siatkową i plażową. Dużym zainteresowaniem cieszyły się piesze wycieczki do Dziwnowa oraz nad jezioro Wrzosowskie, połączone ze zwiedzaniem najbliższej okolicy. Uczestnicy Obozów brali także udział w zajęciach plastycznych połączonych z wystawą wykonanych prac. W godzinach popołudniowych młodzież chętnie uczestniczyła w integracyjnych zajęciach świetlicowych organizowanych na terenie ośrodka, ogniskach, dyskotekach oraz turniejach sportowych w tenisa stołowego, babinghtona, bulle.

Urozmaiceniem pobytu były wycieczki autokarowe, podczas których zwiedzano wyspę Wolin i Międzyzdroje. Uczestnicy Projektu poznali atrakcje turystyczne tych miejsc.  

Całość zadania została sfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego  w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.


Autor:  Anna Kołba-Piekarska Osoba publikująca: Anna Kołba-Piekarska
Data utworzenia:  19 sierpień 2011 12:57 Data publikacji:  19 sierpień 2011 12:57
Data ostatniej modyfikacji:  19 sierpień 2011 12:57 Wersja:  1.0

"My samodzielni"

Spotkania sportowo - rekreacyjne (pikniki) dla Uczestników Projektu

„My samodzielni”

 

W dniach pomiędzy 7 a 21 września 2011 r., Uczestnicy Projektu „My samodzielni” uczestniczyli w organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich - spotkaniach sportowo - rekreacyjnych. Pikniki odbywały się na terenie obiektu „U Motyla” w Końskich.

W programie spotkań było wiele atrakcji m.in. organizator imprez przygotował dla uczestników konkurencje sportowe takie jak: drużynowe przeciąganie liny, podbijanie piłki, kręcenie hula hop na czas, jak również cieszący się największym powodzeniem dart (rzucanie lotkami do tarczy). Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody rzeczowe w postaci plecaków, toreb turystycznych, portfeli oraz zestawów do gry w darta.

Dodatkowo podczas spotkań zapewniono ciepłe posiłki w tym na bieżąco serwowano potrawy z grilla.

Dzięki piknikom, Uczestnicy Projektu mieli okazję zintegrować się i aktywnie spędzić wolny czas na świeżym powietrzu. Każde ze spotkań przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Pikniki zakończyły się sukcesem, zebrani goście zgodnie twierdzili, że taka impreza powinna odbywać się częściej.

Organizacja pikników była możliwa dzięki współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.


Autor:  Anna Kołba-Piekarska Osoba publikująca: Anna Kołba-Piekarska
Data utworzenia:  30 wrzesień 2011 11:31 Data publikacji:  30 wrzesień 2011 11:31
Data ostatniej modyfikacji:  30 wrzesień 2011 11:31 Wersja:  1.0

"My samodzielni"

Turnus rehabilitacyjny połączony z kursem tańca towarzyskiego

dla Uczestników Projektu „My samodzielni”

 

 

W terminie od 13.09.2011 r. do 27.09.2011 r. 56 niepełnosprawnych uczestników projektu systemowego „My samodzielni” wraz z 18 opiekunami, wzięło udział w turnusie rehabilitacyjnym połączonym z kursem tańca towarzyskiego. Wyjazd został zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich w ramach zadania AKTYWNA INTEGRACJA.

Turnus odbył się w Kompleksie Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym „Marzenie”w Zakopanem.

Głównym celem turnusu było poprawienie stanu zdrowia Uczestników Projektu, zwiększenie świadomości dotyczącej profilaktyki zdrowotnej oraz pobudzenie aktywności ruchowej poprzez uczestnictwo w kursie tańca towarzyskiego.

Poza korzystaniem z podstawowych zabiegów leczniczych dostosowanych indywidualnie do rodzaju schorzeń, pacjenci korzystali również z nowoczesnych form terapii, takich jak: „Body-DETOX” (oczyszczanie organizmu), koloroterapia, łóżko wodne („HYDRO-JET”), terapia energotonowa HiTop oraz rezonans stochastyczny. Podczas dwutygodniowego pobytu, uczestnicy turnusu brali również udział w urozmaiconych ćwiczeniach ogólno – usprawniających.

Poza rehabilitacją dla uczestników projektu zorganizowano zajęcia integracyjne o charakterze kulturalno­ – rozrywkowym, w tym wieczór regionalny połączony z degustacją serów podhalańskich, karaoke, projekcje filmowe, itp.

Osoby biorące udział w turnusie miały możliwość aktywnie spędzić wolny czas, biorąc udział w wycieczkach krajoznawczych. Grupa wraz z przewodnikiem wybrała się do Doliny Kościeliska, na Rusinową Polanę oraz do Kuźnic, gdzie zwiedzano Muzeum Przyrodnicze i pustelnię Brata Alberta. Ponadto zorganizowano wyjazd na źródła termalne w Szaflarach.

Na zakończenie turnusu odbył się wieczorek pożegnalny na którym mistrzowska para taneczna wykonała pokaz tańca towarzyskiego, rozlosowano nagrody oraz wręczono uczestnikom projektu podarunki i certyfikaty.

Turnus rehabilitacyjny był współfinansowany ze środków PFRON oraz środków UE  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.    

 


Autor:  Anna Kołba-Piekarska Osoba publikująca: Anna Kołba-Piekarska
Data utworzenia:  18 październik 2011 12:11 Data publikacji:  18 październik 2011 12:13
Data ostatniej modyfikacji:  18 październik 2011 12:13 Wersja:  1.0

"My samodzielni"

Zajęcia rehabilitacyjno - relaksacyjne dla Uczestników Projektu

 

W miesiącu wrześniu 2011 r., osoby z niepełnosprawnością, będące Uczestnikami Projektu „My samodzielni”, otrzymały karnety uprawniające ich do korzystania z oferty Pływalni Miejskiej w Końskich, tj. basenu, hydromasażu, kriokomory, sauny fińskiej, łaźni parowej, jacuzzi, groty solnej, siłowni, fit - roll.

Zakupu 150 karnetów dokonano w ramach realizacji zadania dotyczącego organizacji zajęć rehabilitacyjno - relaksacyjnych dla UP.

Działanie zostało sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 


Autor:  Anna Kołba-Piekarska Osoba publikująca: Anna Kołba-Piekarska
Data utworzenia:  22 listopad 2011 12:25 Data publikacji:  22 listopad 2011 12:26
Data ostatniej modyfikacji:  22 listopad 2011 12:25 Wersja:  1.0

"My samodzielni"

Indywidualne zajęcia rehabilitacyjne dla Uczestników Projektu

 

 

W ramach instrumentu aktywizacji zdrowotnej, 84 niepełnosprawnych Uczestników Projektu zostało zakwalifikowanych do udziału w indywidualnych zajęciach rehabilitacyjnych w wymiarze 7 godzin dla osoby. Z powodu różnorodnych schorzeń występujących w tej grupie uczestników (schorzenia narządu ruchu, wzroku, słuchu, upośledzenie umysłowe, choroby psychiczne itp.), ważnym było zapewnienie każdemu uczestnikowi pakietu zajęć zgodnych z zaleceniami lekarskimi. Wykonawcą zleconej przez PCPR w Końskich usługi, został Gabinet Fizjoterapii „Zdrowie”, mieszczący się w Końskich przy ul. Piłsudskiego.

Zajęcia rehabilitacyjne prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę zapewniły UP dostęp do podstawowych zabiegów, tj.:

·          hydroterapia (hydromasaż, kąpiel perełkowa, wirówka kończyn dolnych i górnych),

·          masaże,

·          elektroterapia (jonoforeza itp.),

·          kinezyterapia (gimnastyka, siłownia, rowerek, rotor itp.).

Indywidualne zajęcia rehabilitacyjne są finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.


Autor:  Anna Kołba-Piekarska Osoba publikująca: Anna Kołba-Piekarska
Data utworzenia:  22 listopad 2011 12:34 Data publikacji:  22 listopad 2011 12:35
Data ostatniej modyfikacji:  22 listopad 2011 12:34 Wersja:  1.0

"My samodzielni"

Wyjazd Uczestników Projektu do Teatru Nowego w Łodzi

Dnia 13 listopada 2011 r. dla Uczestników Projektu „My samodzielni” został zorganizowany wyjazd do Teatru Nowego w Łodzi na spektakl pt.: ”Mayday”. Wizyta w teatrze stanowiła podsumowanie terapeutycznych zajęć teatralnych, organizowanych dla UP w ramach działań o charakterze środowiskowym.

Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich jako Wykonawca zleconej przez PCPR w Końskich usługi, zadbał o kwestie organizacyjne związane z przygotowaniem całości wyjazdu.

89 Uczestników Projektu wyruszyło z Końskich o godzinie 13.00 dwoma autokarami oraz busem dostosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. W drodze do Łodzi uczestnikom zagwarantowano obiadokolację w oberży „Złoty Młyn”.

Przedstawienie rozpoczęło się o godzinie 19.00. Zdaniem Uczestników wyjazdu był to bardzo udany spektakl. Wszyscy zgodnie twierdzili, iż całe przedsięwzięcie zostało świetnie zorganizowane. Dzięki wyjazdowi do teatru i możliwości obejrzenia spektaklu, osoby przygotowujące się do udziału w przedstawieniu zaplanowanym  na zakończenie realizacji projektu w ramach spotkań z arteterapii, miały okazję podpatrzeć pracę profesjonalnych aktorów.


Autor:  Anna Kołba-Piekarska Osoba publikująca: Anna Kołba-Piekarska
Data utworzenia:  22 listopad 2011 13:05 Data publikacji:  22 listopad 2011 13:05
Data ostatniej modyfikacji:  22 listopad 2011 13:05 Wersja:  1.0

"My samodzielni"

Imprezy integracyjno – kulturalne (Bale Andrzejkowe) dla Uczestników Projektu

i ich otoczenia

 

W dniach 18, 19 listopada 2011 r. w Sali Bankietowej „U Motyla” w Końskich, odbyły się dwie imprezy integracyjno – kulturalne (Bale Andrzejkowe) dla 3 grup Uczestników Projektu „My samodzielni” oraz ich otoczenia.

Pierwszego dnia w imprezie brali udział wychowankowie rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo – wychowawczych w wieku 15-25 lat, natomiast drugiego dnia w balu uczestniczyli niepełnosprawni Uczestnicy Projektu.

Każde ze spotkań przebiegało w przyjaznej i radosnej atmosferze. Imprezy były doskonałą okazją do wspólnej zabawy a także integracji osób biorących w nich udział.

Dla Uczestników Balu przygotowano wiele atrakcji, między innymi zapewniono krótki program artystyczny (pokaz tańca w wykonaniu mistrzowskiej pary tanecznej), karaoke, które cieszyło się dużym zainteresowaniem, oraz pokaz sztucznych ogni. Uczestnicy imprezy do późnych godzin wieczornych zapełniali parkiet tańcząc przy akompaniamencie zespołu na żywo.  

Dla gości organizatorzy Balu przygotowali również ciepłe posiłki oraz zimne przekąski.

Imprezy zakończyły się sukcesem, wszyscy UP w dobrych humorach bawili się do samego końca.

 

 


Autor:  Anna Kołba-Piekarska Osoba publikująca: Anna Kołba-Piekarska
Data utworzenia:  22 listopad 2011 13:11 Data publikacji:  22 listopad 2011 13:12
Data ostatniej modyfikacji:  22 listopad 2011 13:11 Wersja:  1.0

"My samodzielni"

KURSY, KOREPETYCJE I POMOCE DYDAKTYCZNE DLA UCZESTNIKÓW PROJEKTU

„MY SAMODZIELNI”

 

W okresie od września do końca listopada 2011 r., 184 Uczestników Projektu „My samodzielni” wzięło udział w kursach według indywidualnych potrzeb, zakończonych otrzymaniem certyfikatów. Wychowankowie rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo- wychowawczych w wieku 15-25 lat najchętniej wybierali kursy językowe  i  prawa jazdy kat. B. Pozostałe osoby zdecydowały się podnieść swoje kwalifikacje m.in z zakresu obsługi wózków jezdniowych, kas fiskalnych, kosmetyki, wizażu, jak również opieki nad osobami niepełnosprawnymi, dziećmi i osobami starszymi. Wśród Uczestników Projektu z niepełnosprawnością, największym powodzeniem cieszyły się kursy komputerowe, w tym dla osób z dysfunkcją narządu wzroku. Osoby zainteresowane rozwijaniem swoich artystycznych zdolności miały możliwość uczestniczenia w zajęciach z decoupage’u, wikliniarstwa, florystyki, projektowania ogrodów. Pozostali uczestnicy poszerzyli swoje kompetencje zawodowe poprzez udział w kursach księgowości i obsługi specjalistycznych programów komputerowych. Wykonawcą kursów dla wychowanków rodzin zastępczych  i placówek opiekuńczo-wychowawczych w wieku 15-18 lat i 18-25 lat było Biuro Usług Szkoleniowych „Stonoga” z Piotrkowa Trybunalskiego, natomiast kursy dla osób niepełnosprawnych były prowadzone przez Centrum Kształcenia Ustawicznego „PERFEKT” z Końskich. Dodatkowo w okresie od lipca do listopada br. młodzież miała możliwość uczęszczać na zajęcia wyrównujące zaległości edukacyjne. Korepetycje odbywały się w Centrum Kształcenia Zawodowego w Końskich, oraz w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Kielcach i obejmowały przedmioty takie jak: matematyka, fizyka, biologia, języki obce, informatyka, ekonomia oraz wiele innych. Podobnie jak w latach ubiegłych, PCPR w Końskich dzięki pozyskaniu środków unijnych, sfinansowało zakup pomocy dydaktycznych dla 64 wychowanków rodzin zastępczych  i placówek opiekuńczo-wychowawczych. Młodzież otrzymała bezpłatnie: podręczniki szkolne, słowniki, encyklopedie, atlasy, fachową literaturę, według złożonego przez siebie zapotrzebowania a także gotowy pakiet materiałów biurowych (pendrive, papier ksero, długopis Parker, płyty DVD, aktówkę). Uczestnicy Projektu mieli szansę podnieść swoje kwalifikacje oraz pogłębić swoją wiedzę dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego.


Autor:  Anna Kołba-Piekarska Osoba publikująca: Anna Kołba-Piekarska
Data utworzenia:  23 grudzień 2011 08:51 Data publikacji:  23 grudzień 2011 08:52
Data ostatniej modyfikacji:  23 grudzień 2011 08:51 Wersja:  1.0

"My samodzielni"

KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA PROJEKT „MY SAMODZIELNI”

 

Dnia 7 grudnia br. odbyła się konferencja podsumowująca projekt „My samodzielni”. Celem konferencji było podsumowanie działań realizowanych w 2011 r. oraz prezentacja osiągniętych rezultatów, ze szczególnym uwzględnieniem korzyści dla Uczestników Projektu.

Konferencja zakończyła się panelem dyskusyjnym. Każdy z uczestników spotkania miał okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami, uwagami oraz przemyśleniami na temat projektu.  Zebrani goście opowiedzieli jak ważne dla nich było uczestnictwo w zajęciach, wsparcie i pomoc ze strony kadry projektu i współuczestników. Wyrazili również ogromną chęć uczestnictwa w projekcie w roku 2012.

Po wszystkich wystąpieniach nastąpił poczęstunek przygotowany przez Firmę „STARBEX” z Końskich.


Autor:  Anna Kołba-Piekarska Osoba publikująca: Anna Kołba-Piekarska
Data utworzenia:  23 grudzień 2011 09:39 Data publikacji:  23 grudzień 2011 09:39
Data ostatniej modyfikacji:  23 grudzień 2011 09:39 Wersja:  1.0