UWAGA !!!

Od dnia 20.10.2020 r. strona BIP nie jest aktualizowana.

Biuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Końskich znajduje się pod adresem:

https://samorzad.gov.pl/powiat-konecki

Menu

"My samodzielni"

 
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich od roku 2008 jest realizatorem projektu systemowego współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego  pn. „ My samodzielni”.
W latach 2008/09 Projekt skierowany był do osób usamodzielnianych, opuszczających rodziny zastępcze, placówki opiekuńczo-wychowawcze oraz ośrodki szkolno-wychowawcze, mających trudności z integracją zawodową i społeczną. Osobom tym został ułatwiony dostęp do rynku pracy poprzez likwidację barier psychologicznych i społecznych. Usamodzielniana młodzież uczestniczyła w grupowych warsztatach z doradcą zawodowym, a także w zajęciach z psychologiem. Uczestnicy projektu brali udział w szkoleniach wg. indywidualnych potrzeb. Dzięki uczestnictwu w projekcie młodzież nastawiona była na podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych, co pozwoliło jej skutecznie wyjść  z systemu pomocy społecznej.
W 2010 roku działania projektowe skierowane są do 3 grup odbiorców:
·          wychowanków rodzin zastępczych w wieku od 15-18 r.ż.,
·          usamodzielnianych osób w wieku od 18-25 r.ż.,
·          osób niepełnosprawnych w wieku aktywności zawodowej, uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Końskich, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Końskich, pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej w Końskich.
Celem głównym Projektu w 2010 r. jest zwiększenie szans i przygotowanie do życia społecznego i zawodowego wychowanków rodzin zastępczych, usamodzielnianych wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych i opuszczających rodziny zastępcze, a także aktywizacja społeczno-zawodowa osób niepełnosprawnych.
W ramach Projektu oferowane są następujące formy wsparcia:
·          organizacja i sfinansowanie zajęć wyrównujących zaległości edukacyjne,
·          trening kompetencji społecznych i predyspozycji zawodowych,
·          trening rodzicielsko-wychowawczy,
·          kursy według indywidualnych potrzeb,
·          zajęcia rehabilitacyjno-sportowe,
·          turnus rehabilitacyjny z treningiem kompetencji i umiejętności zawodowych,
·          grupowe warsztaty wsparcia,
·          poradnictwo prawne, psychologiczne, pedagogiczne, doradztwo zawodowe.
 
Siedzibia Biura Projektu „My samodzielni” mieści się w Końskich przy ul. Partyzantów 1.
 
 

Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9 – 18.

 

10.05.2010 r.

REKRUTACJA UCZESTNIKÓW PROJEKTU „MY SAMODZIELNI”

 

W dniach od 15 marca do 15 kwietnia 2010 roku w Biurze Projektu przy ul. Partyzantów 1 w Końskich,  odbywała się rekrutacja uczestników projektu „My samodzielni”.

Do projektu zostało zakwalifikowanych łącznie 105 osób , w tym: 39 osób niepełnosprawnych w wieku aktywności zawodowej, 29 wychowanków opuszczających rodziny zastępcze i placówki opiekuńczo- wychowawcze w wieku 18-25 lat, oraz 37 wychowanków rodzin zastępczych w wieku 15-18 lat. W wyniku rekrutacji utworzono również listę rezerwową (po trzy osoby dla każdej z grup docelowych).

 

 

10.05.2010 r.
 

Grafik dyżurów specjalistów

w KLUBIE UCZESTNIKÓW PROJEKTU

„My samodzielni”

w siedzibie Biura Projektu – Końskie, ul. Partyzantów 1

  

Pedagog 

w godzinach: 1600 - 1900  w dniach:

05.V,02.VI, 07.VII, 04.VIII, 01.IX, 06.X, 03.XI, 01.XII 

Prawnik

w godzinach: 1600 - 1900  w dniach:

04.V,09.VI, 02.VII, 27.VIII

Doradca zawodowy

w godzinach:  1600 - 1900  w dniach:

13.V, 10.VI, 08.VII, 12.VIII, 09.IX, 14.X, 18.XI, 09.XII

Psycholog

w godzinach:  1600 - 1900  w dniach:

13.V, 10.VI, 08.VII, 12.VIII, 09.IX, 14.X, 18.XI, 09.XII


Autor:  Anna Kołba-Piekarska Osoba publikująca: Anna Kołba-Piekarska
Data utworzenia:  9 kwiecień 2010 13:08 Data publikacji:  10 maj 2010 11:54
Data ostatniej modyfikacji:  10 maj 2010 11:53 Wersja:  1.3

"My samodzielni"

Trening kompetencji społecznych połączony z aktywnym poruszaniem się po rynku pracy dla

 29 usamodzielnianych wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo- wychowawczych w wieku 18-25 lat

04.06.2010 – 06.06.2010

Konstancin – Jeziorna

 

 

W ramach realizacji projektu systemowego „My samodzielni” w dniach 04 – 06 czerwca 2010 r. odbył się trening kompetencji społecznych połączony z aktywnym poruszaniem się po rynku pracy dla 29 usamodzielnianych wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych w wieku 18-25 lat.

Stacjonarny, 3-dniowy cykl szkoleniowy odbył się w hotelu „Villa Konstancin” w miejscowości Konstancin - Jeziorna. Uczestnicy dotarli na miejsce autokarem. Villa Konstancin znajduje się na obrzeżach miasta w bliskim sąsiedztwie z Parkiem Krajobrazowym. Hotel dysponuje pokojami dwuosobowymi  z pełnym węzłem sanitarnym. Zajęcia odbywały się w klimatyzowanej sali. Każdy z uczestników szkolenia miał samodzielne stanowisko pracy. Zajęcia prowadzone były w formie wykładów, ćwiczeń i warsztatów.

Pierwszy dzień szkoleniowy obejmował między innymi tematykę: autoprezentacji, doskonalenia umiejętności interpersonalnych oraz autodiagnozę swoich słabych i mocnych stron. Kolejne dwa dni szkolenia dotyczyły zagadnień związanych z poruszaniem się po rynku pracy, takich jak: kryteria doboru kandydatów do pracy, autodiagnoza profilu zawodowego, proces rekrutacji od strony pracodawcy i kandydata, przygotowanie dokumentów aplikacyjnych, rozmowa kwalifikacyjna oraz diagnostyka potrzeb rynku pracy. W ostatnim dniu pobytu na zajęciach, dodatkowo zostały przeprowadzone konsultacje indywidualne, pozwalające na opracowanie ścieżki rozwoju zawodowego każdego z uczestników projektu.

W czasie wolnym dla uczestników projektu zorganizowano ognisko integracyjne, dyskotekę oraz wycieczkę autokarową do Warszawy.

Po zakończeniu cyklu zajęć, uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia oraz materiały promocyjne.

 


Autor:  Anna Kołba-Piekarska Osoba publikująca: Anna Kołba-Piekarska
Data utworzenia:  29 czerwiec 2010 10:02 Data publikacji:  29 czerwiec 2010 10:02
Data ostatniej modyfikacji:  29 czerwiec 2010 10:02 Wersja:  1.0

"My samodzielni"

Trening kompetencji podstawowych dla 39 osób niepełnosprawnych –

Uczestników Projektu  „My samodzielni”

21.06.2010 – 25.06.2010

 

 

W ramach realizacji projektu systemowego „My samodzielni” w dniach 21 – 25 czerwca 2010 r. odbył się drugi z kolei trening kompetencji. Tym razem był to trening kompetencji podstawowych w którym wzięło udział 39  niepełnosprawnych uczestników projektu.                                      

5-dniowy cykl szkoleniowy odbył się w sali konferencyjnej hotelu „Orlen” w Końskich. Zajęcia prowadzone były w formie wykładów, ćwiczeń i warsztatów. Każdy dzień szkolenia składał się z 6 godzin zajęć prowadzonych przez specjalistów z zakresu doradztwa zawodowego, psychologa, pedagoga i prawnika.

Pierwszy dzień szkoleniowy obejmował między innymi tematykę: autodiagnozy profilu zawodowego uczestników szkolenia w zakresie samodzielności, zdolności organizacyjnych, kreatywności myślenia, posiadanej wiedzy i doświadczeń zawodowych, umiejętności interpersonalnych, umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Kolejne dwa dni szkolenia dotyczyły zagadnień związanych z poruszaniem się po rynku pracy, takich jak: proces rekrutacji od strony pracodawcy i kandydata do pracy, przygotowywanie dokumentów aplikacyjnych i autoprezentacja w procesie rekrutacji oraz zasady sporządzania pism urzędowych. Ostatnie dwa dni szkolenia były prowadzone przez psychologa i pedagoga.  12 godzin zajęć obejmowało diagnostykę potrzeb rynku pracy. Zajęto się tematem sztuki bycia pracownikiem, roli zawodowej, posiadanych umiejętności, zachowań prospołecznych, aspołecznych i antyspołecznych a także tworzeniem relacji między pracownikiem a przełożonym i współpracownikami. Uczestników uświadomiono także o prawach i ulgach przysługującym osobom niepełnosprawnym.

Po zakończeniu cyklu zajęć, Uczestnicy Projektu otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia oraz materiały promocyjne.

 


Autor:  Anna Kołba-Piekarska Osoba publikująca: Anna Kołba-Piekarska
Data utworzenia:  6 lipiec 2010 14:59 Data publikacji:  6 lipiec 2010 15:00
Data ostatniej modyfikacji:  6 lipiec 2010 14:59 Wersja:  1.0

"My samodzielni"

W ramach realizowanego przez PCPR w Końskich projektu systemowego „My samodzielni”, w dniach 2/3/4 lipca 2010 r. ; 9/10/11 lipca 2010 r. i 16/17/18 lipca 2010r. został zorganizowany wyjazdowy trening rodzicielsko – wychowawczy dla 37 wychowanków rodzin zastępczych w wieku 15 – 18 lat wraz z opiekunami prawnymi. Stacjonarny, 3-dniowy cykl szkoleniowy odbył się w hotelu „Villa Konstancin” w Konstancinie Jeziornie. Villa Konstancin znajduje się na obrzeżach miasta w bliskim sąsiedztwie z Parkiem Krajobrazowym. Uczestnicy szkolenia zostali zakwaterowani w dwuosobowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym.

Zajęcia prowadzone przez doradcę zawodowego, pedagoga, psychologa i socjologa, miały formę wykładów, ćwiczeń i warsztatów. Pierwszy dzień szkoleniowy obejmował m.in. tematy takie jak: różne oblicza rodziny, wsparcie i poczucie odpowiedzialności w rodzinie, usamodzielniające wychowanie, samodzielne funkcjonowanie w rolach społecznych, obraz rodziny jaką sam/a chciałbym/abym stworzyć. Kolejne dwa dni szkolenia dotyczyły zagadnień związanych m.in. z metodami, sposobami budowania porozumienia, wizją celów życiowych, radzeniem sobie w sytuacjach konfliktowych oraz zachowaniem się w obliczu trudnych decyzji.

W czasie wolnym dla Uczestników treningu przygotowano atrakcje m.in. wyjazd do Warszawy, spacer do ogrodu botanicznego, kino.

Po zakończeniu cyklu zajęć Uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia oraz materiały promocyjne.


Autor:  Anna Kołba-Piekarska Osoba publikująca: Anna Kołba-Piekarska
Data utworzenia:  23 lipiec 2010 13:20 Data publikacji:  23 lipiec 2010 13:20
Data ostatniej modyfikacji:  23 lipiec 2010 13:20 Wersja:  1.0

"My samodzielni"

Turnus rehabilitacyjny połączony z treningiem kompetencji zawodowych

(kurs komputerowy) dla 39 osób niepełnosprawnych i 10 opiekunów

 

W terminie od 04.08.2010 r. do 18.08.2010 r. 39 niepełnosprawnych Uczestników Projektu                      „My samodzielni” wraz z 10 opiekunami wzięło udział w turnusie rehabilitacyjnym połączonym z treningiem kompetencji zawodowych (kurs komputerowy). Turnus odbył się w Centrum Kongresów i Rekreacji „Orle Gniazdo” w Szczyrku.

Ośrodek, w którym zostali zakwaterowani Uczestnicy Projektu posiada uprawnienia do prowadzenia turnusów rehabilitacyjnych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 listopada 2007 r. w sprawie turnusów rehabilitacyjnych. (Dz. U. z 2007r., Nr 230, poz. 1694.)

Głównym celem turnusu było poprawienie stanu zdrowia Uczestników Projektu, zwiększenie świadomości dotyczącej profilaktyki zdrowotnej u osób niepełnosprawnych oraz pobudzenie wśród ON aktywności zawodowej i społecznej poprzez uczestnictwo w szkoleniu z zakresu obsługi komputera.

Poza korzystaniem z zabiegów leczniczych dostosowanych adekwatnie do schorzeń oraz uczestnictwem w szkoleniu komputerowym, niepełnosprawni Uczestnicy Projektu brali również udział w zajęciach integracyjnych o charakterze kulturalno­ - rozrywkowym oraz wycieczce krajoznawczej. Każda z osób biorących udział w turnusie miała zapewnione co najmniej dwa zabiegi rehabilitacyjne dziennie oraz całodobową opiekę lekarsko-medyczną.

Wszystkie osoby biorące udział w szkoleniu otrzymały certyfikaty ukończenia treningu kompetencji zawodowych (kurs komputerowy).


Autor:  Anna Kołba-Piekarska Osoba publikująca: Anna Kołba-Piekarska
Data utworzenia:  7 wrzesień 2010 07:49 Data publikacji:  7 wrzesień 2010 07:49
Data ostatniej modyfikacji:  7 wrzesień 2010 07:49 Wersja:  1.0

"My samodzielni"

Trening kompetencji społecznych i predyspozycji zawodowych

dla 37 wychowanków rodzin zastępczych w wieku 15 -18 lat

 

W terminach: 09-13.08.2010 r. oraz 23-25.08.2010 r., wychowankowie rodzin zastępczych biorący udział w projekcie systemowym "My samodzielni", uczestniczyli w treningu kompetencji społecznych i predyspozycji zawodowych. Poprzez udział w szkoleniu Uczestnicy Projektu mięli możliwość nabyć umiejętności komunikacji interpersonalnej, autoprezentacji i zachowania się podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz trenować asertywność i kompetencje społeczne.

Treningi odbywały się w sali konferencyjnej hotelu Orlen w Końskich. Zajęcia prowadzone były                        w 20 osobowych grupach w formie wykładów, ćwiczeń i warsztatów. Uczestnicy Projektu doskonalili swoje umiejętności interpersonalne w zakresie budowania poczucia własnej wartości, podejmowania samodzielnych decyzji, porozumiewania się z innymi, radzenia sobie ze stresem, budowania systemu wsparcia. Poznali także style zachowań, znaczenie i definicje pojęć takich jak asertywność. Dowiedzieli się czym jest monolog wewnętrzny i jak nad nim pracować, by myśleć asertywnie. Jednym z głównych celów szkolenia było przygotowanie Uczestników Projektu do wejścia na rynek pracy oraz opanowanie czynności związanych z poszukiwaniem pracy. Te czynności to m.in. przygotowywanie niezbędnych dokumentów aplikacyjnych (CV, list motywacyjny), komunikacja w procesie rekrutacyjnym, metody i formy aktywnego poszukiwania pracy.

Po zakończeniu cyklu zajęć, Uczestnicy Projektu otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia.


Autor:  Anna Kołba-Piekarska Osoba publikująca: Anna Kołba-Piekarska
Data utworzenia:  10 wrzesień 2010 14:29 Data publikacji:  10 wrzesień 2010 14:30
Data ostatniej modyfikacji:  10 wrzesień 2010 14:29 Wersja:  1.0

"My samodzielni"

SPORTOWO – REKREACYJNE SPOTKANIE INTEGRACYJNE

DLA UCZESTNIKÓW PROJEKTU „MY SAMODZIELNI” ORAZ ICH OTOCZENIA

(PIKNIK RODZINNY POŁĄCZONY Z ZAWODAMI DLA 3 GRUP UP)

 

W dniach: 27.08.2010 r. oraz 03.09.2010 r. w miejscowości Piła, na terenie „Stajni u Ciepłego” odbyły się 3 sportowo - rekreacyjne spotkania integracyjne dla Uczestników Projektu „My samodzielni”.

Dnia 27.08.2010 r. zorganizowane zostały dwie imprezy. Na pierwszą zaproszono wychowanków z  rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo – wychowawczych w wieku 15 – 18 lat wraz z osobami towarzyszącymi. Impreza odbyła się w godzinach: 900 – 1330. Tego samego dnia w godzinach: 1500 – 1900 odbył się drugi piknik - dla usamodzielnianych wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo – wychowawczych w wieku 18 – 25 lat.

Na wstępie zapoznano uczestników imprezy z kadrą prowadzącą zajęcia, przedstawiono regulamin stajni i obowiązujące na jej terenie zasady bezpieczeństwa. Dla Uczestników Projektu zorganizowano różnego rodzaju konkursy i gry rekreacyjno – sportowe z nagrodami. Między zabawami serwowane były dania z grilla oraz żurek. Podczas trwania pikniku młodzież miała możliwość bezpośredniego kontaktu z końmi oraz zapoznania się ze sprzętem jeździeckim (siodło, ogłowie, szczotki do czyszczenia).

W dniu 3 września 2010 r. w godzinach: 900-1400 odbył się trzeci piknik – skierowany do niepełnosprawnych Uczestników Projektu. W pikniku uczestniczyła bardzo liczna grupa, z uwagi na fakt przybycia osób niewidomych i niedowidzących w towarzystwie opiekunów.

Podczas każdej z imprez zajęcia realizowali instruktorzy oraz pracownicy ds. obsługi. Nad bezpieczeństwem Uczestników przez cały czas czuwał lekarz. Uczestnicy mieli także możliwość bezpośredniej rozmowy z psychologiem.

Na uwagę zasługuje fakt bardzo ciepłych wypowiedzi Uczestników Projektu kierowanych zarówno pod adresem organizatorów, jak i realizatorów zadania.

 


Autor:  Anna Kołba-Piekarska Osoba publikująca: Anna Kołba-Piekarska
Data utworzenia:  13 wrzesień 2010 10:22 Data publikacji:  13 wrzesień 2010 10:22
Data ostatniej modyfikacji:  13 wrzesień 2010 10:22 Wersja:  1.0

"My samodzielni"

Grupowe Warsztaty Wsparcia dla osób niepełnosprawnych  -

Uczestników Projektu „My samodzielni”

 

W miesiącu wrześniu oraz w październiku 2010 r. osoby niepełnosprawne – Uczestnicy Projektu „My samodzielni”, wzięli udział w Grupowych Warsztatach Wsparcia. Warsztaty odbywały się w sali konferencyjnej  hotelu Orlen w Końskich.

 I cykl szkolenia obejmował tematykę z zakresu poszerzania wiedzy i umiejętności, budowania poczucia własnej wartości, podejmowania samodzielnych decyzji, porozumiewania się z innymi, radzenia sobie ze stresem i budowania systemu wsparcia. Uczestnicy Projektu zapoznali się z definicją asertywności, swoimi prawami, stylami zachowań. Dowiedzieli się, co to jest monolog wewnętrzny i jak nad nim pracować, by myśleć asertywnie, czym jest odmowa asertywna – czyli jak powiedzieć NIE, co to jest asertywna krytyka. Osoby biorące udział w zajęciach aktywnie uczestniczyły w ćwiczeniach z komunikacji werbalnej i niewerbalnej.

II cykl spotkań obejmował tematykę rozwiązywania trudnych sytuacji (konflikt – podstawowe elementy, psychologia konfliktu, rola emocji w sytuacjach konfliktowych - czym są i jak je kontrolować, autoprezentacja w procesie rekrutacji, prezentacja silnych i słabych stron własnej niepełnosprawności).

W ostatnim dniu szkolenia tj. 14.10.2010 r. odbyło się uroczyste zakończenie Grupowych Warsztatów Wsparcia dla 39 osób niepełnosprawnych. Jedną z atrakcji podczas uroczystości był pokaz iluzjonisty. Uczestnicy Projektu wraz z kierownikami placówek i przedstawicielami Europejskiego Centrum Rozwoju Kapitału Ludzkiego – Wykonawcą szkolenia, podzielili się refleksjami na temat zajęć.


Autor:  Anna Kołba-Piekarska Osoba publikująca: Anna Kołba-Piekarska
Data utworzenia:  2 listopad 2010 09:57 Data publikacji:  2 listopad 2010 09:57
Data ostatniej modyfikacji:  2 listopad 2010 09:57 Wersja:  1.0

"My samodzielni"

Kursy i zajęcia wyrównujące zaległości edukacyjne

dla młodzieży biorącej udział w projekcie systemowym „My samodzielni”

 

Od miesiąca września 2010 r. Uczestnicy Projektu „My samodzielni” (usamodzielniani wychowankowie rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo – wychowawczych w wieku 18 – 25 lat oraz wychowankowie rodzin zastępczych w wieku 15 – 18 lat) biorą udział w kursach według indywidualnych potrzeb oraz zajęciach wyrównujących zaległości edukacyjne. Realizowane w ramach projektu kursy to: kurs florystyki, fryzjerski, wizażu i stylizacji paznokci, prawa jazdy kat. B i C, jęz. angielskiego w zakresie podstawowym i zaawansowanym, jęz. niemieckiego – stopień zaawansowany, księgowości, kucharz małej gastronomii. Uczestnicy projektu mają  również możliwość skorzystania z bezpłatnych zajęć wyrównujących zaległości edukacyjne z takich przedmiotów jak: j. polski, j. niemiecki, j. rosyjski, j. angielski, WOS, biologia, geografia, fizyka, chemia, biologia.


Autor:  Anna Kołba-Piekarska Osoba publikująca: Anna Kołba-Piekarska
Data utworzenia:  19 listopad 2010 13:29 Data publikacji:  19 listopad 2010 13:38
Data ostatniej modyfikacji:  19 listopad 2010 13:29 Wersja:  1.2

"My samodzielni"

Spotkania w Klubie Uczestnika Projektu „My samodzielni”

w celu rozwoju zainteresowań kulturalnych: muzyką, filmem, książką

 

 

W okresie od 26.08.2010 r. do 26.10.2010 r., w ramach działań o charakterze środowiskowym w Klubie Uczestnika Projektu „My samodzielni” oraz w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Końskich, odbywały się spotkania integracyjne dla Uczestników Projektu „My samodzielni” w celu rozwoju zainteresowań kulturalnych – muzyką, filmem, książką.

Harmonogram spotkań dla Uczestników Projektu obejmował m.in. projekcję filmów, zajęcia plastyczne, naukę decoupage’u oraz warsztaty teatralne. Nie zapomniano również o utalentowanych Uczestnikach Projektu, których twórczość zasługuje na szczególną uwagę.  W dniu 08.10.2010 r. miała miejsce promocja książki pt. „Majka” autorstwa Krystiana Milnera, z kolei dnia 26.10.2010 r. odbyła się wystawa prac plastycznych Wojciecha Stefańczyka oraz koncert utworów jego autorstwa.

Wydarzenia te zamknęły cykl spotkań integracyjnych zaplanowanych na rok 2010.

 


Autor:  Anna Kołba-Piekarska Osoba publikująca: Anna Kołba-Piekarska
Data utworzenia:  19 listopad 2010 13:23 Data publikacji:  19 listopad 2010 13:24
Data ostatniej modyfikacji:  19 listopad 2010 13:23 Wersja:  1.0

"My samodzielni"

Zajęcia rehabilitacyjno - sportowe

dla niepełnosprawnych Uczestników Projektu „My samodzielni”

 

Dnia 02.08.2010 r. w ramach realizacji zadania dotyczącego organizacji zajęć rehabilitacyjno - sportowych dla osób niepełnosprawnych, w kasie Pływalni Miejskiej w Końskich, Uczestnicy Projektu systemowego „My samodzielni” odebrali karnety.

Karnety, których ważność upłynie w sierpniu 2011 r., upoważniają osoby niepełnosprawne zaangażowane do projektu do korzystania m.in. z basenu, hydromasażu, sauny fińskiej, łaźni parowej, jacuzzi, groty solnej, siłowni, fit - roll.

 


Autor:  Anna Kołba-Piekarska Osoba publikująca: Anna Kołba-Piekarska
Data utworzenia:  19 listopad 2010 13:19 Data publikacji:  19 listopad 2010 13:20
Data ostatniej modyfikacji:  19 listopad 2010 13:19 Wersja:  1.0

"My samodzielni"

Impreza integracyjno – kulturalna (Bal Andrzejkowy) dla wszystkich Uczestników Projektu
i ich otoczenia
 
Dnia 26 listopada 2010 r. w Sali Bankietowej Hotelu Orlen w Końskich, odbyła się impreza integracyjno – kulturalna (Bal Andrzejkowy) dla 3 grup Uczestników Projektu „My samodzielni” oraz ich otoczenia. Wśród zaproszonych gości byli Kierownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy i Zakładu Aktywności Zawodowej w Końskich.
Spotkanie to było okazją do integracji środowiska osób niepełnosprawnych pochodzących z terenu powiatu koneckiego z młodzieżą biorącą udział w Projekcie, okazją do wspólnej zabawy oraz kształtowania umiejętności aktywnego spędzania wolnego czasu i przełamywania wewnętrznych barier.
Dla Uczestników Balu przygotowano wiele atrakcji, między innymi zapewniono oprawę muzyczną (zespół grający na żywo), krótki program artystyczny, pokaz sztucznych ogni.
Organizatorzy Balu  przygotowali również pyszne przekąski. Tradycyjnie nie zabrakło również zabaw andrzejkowych. 
 

Autor:  Anna Kołba-Piekarska Osoba publikująca: Anna Kołba-Piekarska
Data utworzenia:  17 styczeń 2011 13:52 Data publikacji:  17 styczeń 2011 13:53
Data ostatniej modyfikacji:  17 styczeń 2011 13:52 Wersja:  1.0

"My samodzielni"

Konferencja podsumowująca projekt systemowy „My samodzielni”
 
W dniach 29 i 30 listopada 2010 r. odbyły się konferencje podsumowujące projekt systemowy                        „My samodzielni” realizowany w 2010 r. Miejscem spotkania była sala konferencyjna hotelu „Orlen” w Końskich. W konferencji wzięli udział przedstawiciele trzech grup docelowych projektu czyli: osoby niepełnosprawne, osoby usamodzielniane, wychowankowie rodzin zastępczych wraz z opiekunami, przedstawiciele ZAZ, PŚDS i WTZ w Końskich oraz kadra projektu.
Konferencje poprowadziła Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich – Pani Jadwiga Życka. Celem spotkania było podsumowanie działań organizowanych w ramach projektu w roku 2010, tj. prezentacja osiągniętych rezultatów, ze szczególnym uwzględnieniem korzyści dla Uczestników Projektu, przedstawienie jakie wsparcie i możliwości rozwoju mogą dać podejmowane w ramach projektu działania oraz zachęcenie osób do uczestnictwa w następnej edycji projektu w roku 2011.
Na zakończenie, uczestnicy konferencji mieli możliwość podzielenie się refleksjami na temat projektu „My samodzielni”.
 
 
 
 

Autor:  Anna Kołba-Piekarska Osoba publikująca: Anna Kołba-Piekarska
Data utworzenia:  5 styczeń 2011 09:55 Data publikacji:  5 styczeń 2011 09:57
Data ostatniej modyfikacji:  5 styczeń 2011 09:55 Wersja:  1.0